Autor: Aleksandra Kubala-Kulpińska

Pedagog, terapeuta, trener, autorka programów profilaktycznych, materiałów szkoleniowych oraz publikacji dla rodziców, uczniów i nauczycieli

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

Jak rozwijać kreatywność uczniów, wykorzystując nowoczesne technologie w edukacji?

Kreatywność to niezwykle ważna cecha, ale również umiejętność, sposób myślenia, działania, poszukiwania i odnajdywania tego, co dotychczas nieodkryte, tworzenia nowych wartościowych idei, przedmiotów i sposobów rozwiązywania problemów. Bardzo często jest porównywana do twórczej postawy. Niezwykle istotną kwestią jest fakt, że kreatywność nie opiera się głównie na procesach intelektualnych – tutaj znacznie większą rolę odgrywają wyobraźnia, sfera emocjonalna, doświadczenie i intuicja jednostki.

Czytaj więcej

Inteligencja etyczna, czyli jak w prosty sposób rozwiązywać trudne problemy

Pełnienie funkcji dyrektora placówki oświatowej jest nie lada wyzwaniem – wiąże się z odgrywaniem wielu ról oraz borykaniem się z nieprzewidzianymi sytuacjami. Praca podejmowana przez dyrektora polega przede wszystkim na zarządzaniu placówką, organizowaniu pracy, zapewnianiu właściwych warunków nauki i rozwoju dla wychowanków. Różnorodność i szeroki wachlarz obowiązków sprawiają, iż dyrektor powinien być osobą wielozadaniową, która kieruje komórką oświatową w każdym możliwym obszarze.

Czytaj więcej

Turkus w polskiej szkole – czy to możliwe?

Wydawać by się mogło, że w obszarze zarządzania powiedziano już wszystko, a zmianom poddawane są jedynie drobne elementy, które podlegają modyfikacjom w celu zwiększenia efektywności organizacji. Otóż nic bardziej mylnego. Badacze problemu wyodrębnili pięć głównych modeli zarządzania, zgodnych z kolorami, które je określają – czerwień, bursztyn, oranż, zieleń i turkus. 

Czytaj więcej