Jedyne na rynku czasopismo dla dyrektorów i właścicieli placówek niepublicznych.

Forum Placówek Niepublicznych to jedyne w Polsce źródło profesjonalnej wiedzy o zarządzaniu placówką niepubliczną. Dostarczamy komentarze do zmian prawnych z praktycznym omówieniem wpływu nowelizacji na dokumentację placówki, terminarz zadań, wyczerpujące interpretacje dotyczące niejasnych przepisów, analizy trudnych przypadków, zasady prawidłowego rozliczenia i dokumentacji dotacji, niezbędne narzędzia i wzory dokumentów, wytyczne, jak unikać nieprawidłowości na wypadek kontroli.
 
6 numerów w roku
64 strony
 
8 szkoleń online
110 archiwalnych wydań

Twoi eksperci

Profesjonaliści ze wszystkich obszarów oświaty niepublicznej. W stałych działach dajemy eksperckie wytyczne i dobre praktyki, w jaki sposób kompleksowo zarządzać placówką w wymagającej rzeczywistości prawno-gospodarczej. Poznaj część naszego zespołu.

 

Stałe działy

Rozliczanie i wydatkowanie dotacji

 
Podpowiadamy jak poprawnie przygotować dokumentację potrzebną do pozyskiwania i udokumentowania wydatkowania dotacji oświatowej, jak skutecznie kontrolować wydatkowanie dotacji oraz jak zachować się w sytuacji spornej z organem kontrolnym.
czytaj przykładowy artykuł >>

Pod paragrafem

 
Szczegółowo interpretujemy zmiany w przepisach oświatowych wprowadzane nowelizacją ustawy Prawo oświatowe w układzie tak było-tak jest z komentarzem co, kiedy wprowadzić i jakie zmiany w związku z tym czekają kadrę zarządzającą w roku budżetowym i szkolnym.
czytaj przykładowy artykuł >>

Kadry i finanse

 
Analizujemy trudne przypadki w zakresie finansowania działalności placówki niepublicznej, w tym szukanie alternatywnych źródeł funduszy oraz nawiązywania i rozwiązywania stosunku pracy w obliczu wzrostu wynagrodzeń i zmian w Kodeksie Pracy i Karcie Nauczyciela.
czytaj przykładowy artykuł >>

Terminarz i narzędziownia

 
Udostępniamy najważniejsze terminy zadań do wykonania oraz wzory dokumentów, które dyrektor musi przygotować zgodnie z kalendarzem roku szkolnego i które warto mieć pod ręką w razie kontroli. Każdy dokument poparty jest podstawą prawną oraz komentarzem eksperta.
czytaj przykładowy artykuł >>

Wsparcie psychologiczno-pedagogiczne

 
Prezentujemy procedury wdrożenia obligatoryjnych procedur i przepisów w zakresie pomocy psychologiczno-pedagogicznej, w tym ochrony małoletnich przed przemocą oraz omawiamy niezbędne narzędzia i wzory dokumentów na wypadek kontroli.
czytaj przykładowy artykuł >>

Zarządzanie placówką

 
Skuteczne rozwiązania menadżerskie wspierające dyrektorów w codziennym kierowaniu placówką niepubliczną z gotową do wykorzystania dokumentacją, która pozwoli zaoszczędzić cenny dla dyrektora czas.
czytaj przykładowy artykuł >>

W najnowszym numerze

  • Zatrudnianie nauczycieli i zaświadczenie o niekaralności w placówkach niepublicznych
  • Dozwolone wydatki z dotacji
  • Zmiany w przepisach oświatowych wprowadzone ostatnią nowelizacją ustawy Prawo oświatowe
  • Zasady i procedura podejmowania interwencji w sytuacji podejrzenia krzywdzenia lub posiadania informacji o krzywdzeniu małoletniego
  • Style kierowania zespołami w placówkach oświatowych
  • Zwiększanie sprawczości uczniów i uczennic w szkole