Autor: Dorota Zając

Pedagog, surdopedagog, terapeuta, autorka publikacji i materiałów szkoleniowych dla nauczycieli

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

Patostreaming – niebezpieczne treści w internecie

Internet stanowi znaczący element naszego życia. Dostęp do niego umożliwiają nie tylko komputery, laptopy czy tablety, ale również smartfony, które użytkownicy mają stale przy sobie. Ze smartfonów korzysta dziś aż 42,7% dzieci w wieku 4–9 lat. Dla dzieci i osób młodych globalna sieć jest naturalnym środowiskiem funkcjonowania. Nie znają świata bez niej. Daje ona wiele możliwości, by się rozwijać. Korzystanie z cyberprzestrzeni może mieć jednak także negatywne konsekwencje.

Czytaj więcej

Motywowanie grona pedagogicznego

Pobudzanie motywacji jest procesem złożonym, wieloaspektowym. Wynika to stąd, że każdy człowiek ma swój system wartości zawierający zarówno wartości uniwersalne – ogólnoludzkie, jak i jednostkowe – osobiste, zależne od jego indywidualności, odczuwanych potrzeb i aspiracji życiowych. Utrzymanie właściwej motywacji do pracy jest niezwykle istotnym aspektem pracy w szkole. Co może zrobić dyrektor, by motywować swoich nauczycieli?

Czytaj więcej

Działania dyrektora w zakresie promocji szkoły i budowania jej wizerunku

Osobą, która powinna być najbardziej wartościowym mecenasem skutecznych działań marketingowych szkoły, jest przede wszystkim jej dyrektor. Dyrektor sam w sobie jest swoistym znakiem szkoły.

Czytaj więcej