Nowości wydawnicze na lato 2023

Otwarty dostęp Artykuł sponsorowany

Wakacje to czas, w którym chętniej sięgamy po lektury. Wśród tych najczęściej wybieranych znajduje się nie tylko beletrystyka, ale i poradniki oraz inne książki, które pomagają nam rozwijać swoje kompetencje, wiedzę i umiejętności. Poniżej prezentujemy kilka ciekawych propozycji dla dzieci i dorosłych.

Otwórz oczy na dźwięk z Bugim

Anna Chyckowska, Martyna Skrednów

Wydawnictwo Chcę Robię Mam

Format: A4

Liczba stron: 56

Otwórz oczy na dźwięk z Bugim to zeszyt kreatywny stworzony dla dzieci w wieku 4–7 lat i z ich udziałem. Mali eksperci pomogli przygotować zaskakujące zadania do pracy twórczej. Tematem przewodnim wydania jest dźwięk, ale to tylko pretekst, by mówić o: historii sztuki, architekturze wnętrz, urbanistyce, kosmosie, budowie ciała, ekologii, przyrodzie, własnych i cudzych emocjach. Dzięki Bugiemu dzieci doświadczą, że zdobywanie wiedzy jest frajdą, a tworzenie źródłem przyjemności. Co znajdą w zeszycie? Zadania i wyzwania, gry dźwiękowe, słuchowisko, makiety do konstrukcji miasta i mieszkania, karty pracy z emocjami. Nieszablonowo ujętą wiedzę z różnych dziedzin. Rozwiązania dla prawo- i leworęcznych.

Więcej na: www.chcerobiemam.pl/bugi/zeszyty-kreatywne/

* Część dochodu ze sprzedaży zeszytu przeznaczamy na ruch Budząca Się Szkoła

Kod ciała. Odblokuj naturalną zdolność organizmu do samouzdrawiania

Bradley Nelson

Wydawnictwo Galaktyka

Tłum: Katarzyna Babicz, Piotr Cieślak

W swojej pierwszej książce zatytułowanej Kod emocji autor wyjaśniał, jak to się dzieje, że twój podświadomy umysł wie wszysto o emocjonalnym bagażu, który ze sobą dźwigasz. Kod emocji to metoda pozwalająca odnaleźć i uwolnić uwięzione emocje – ten właśnie bagaż, który ciąży i zabiera radość życia, przekładając się na szereg objawów w sferze fizycznej, mentalnej i emocjonalnej.

Kod ciała to rozwinięcie metody kodu emocji. To system samopomocy, który przynosi wspaniałe efekty i niezwykłe korzyści zarówno na polu zdrowia fizycznego, jak i emocjonalnego. Dzięki niemu dotrzesz do podświadomego umysłu, by zająć się przyczyną różnorodnych objawów natury fizycznej i umysłowej.

Najwspanialsze widowisko świata

Mini Grey

Wydawnictwo Kropka

Tłum: Maja i Bartosz Lisowscy

Jak twierdzi Przemek Staroń, ta książka robi więcej dobrego niż cały system edukacji! To ilustrowana opowieść popularnonaukowa, której narratorami są przyjacielskie owady. Pełna żywych obrazów i zabawnych gagów, zapewni świetną rozrywkę i da okazję do poznania najwspanialszej historii, jaką

kiedykolwiek opowiedziano – historii pojawienia się i ewolucji życia na Ziemi. Zaczynamy 4,6 miliarda lat temu. Gotowi? Kurtyna w górę!

Jedziemy na kolonie

Fanny Dreyer

Wydawnictwo Polarny Lis

Tłum: Sylwia Sawicka

Wiek: 6+

Kolonie, obozy, kampy to synonim letniej przygody. Choć pewnie nie dla debiutantów. Ci są często pełni obaw. Zastanawiają się, z kim będą w pokoju, czy znajdą przyjaciela i czy wychowawcy będą mili, czy poradzą sobie na wędrówkach. Książka Jedziemy na kolonie pozwala oswoić te lęki. Pięcioro bohaterów wprowadza czytelników w świat letnich kolonii. Luiza, Nina, Asia, Marek i Saszka dzielą się swoimi obawami, radościami, odkryciami i przygodami. Słowno-obrazowa historia Fanny Dreyer jest prosta, a jednocześnie pełna poezji i empatii. Ma zalety poradnika dla debiutujących kolonistów i cechy dobrej opowieści. Uczy dzieci uważności na innych, szacunku do kolegów i do przyrody. Książka Jedziemy na kolonie to również doskonały wakacyjny prezent.

Dziecko wysoko wrażliwe. Jak je mądrze wychować i wspierać. Poradnik dla rodziców dzieci wysoko wrażliwych (i nie tylko)

Urszula Sołtys-Para

Wydawnictwo Sensus

Jesteś rodzicem dziecka, które jest wyjątkowe? Empatyczne, uważne, trafnie odczytujące emocje, ale też reagujące płaczem „z byle powodu”, bojące się w warunkach, które według Ciebie są bezpieczne, lub złoszczące się „nie wiadomo czemu”? Szukasz informacji, jak je zrozumieć, jak pomóc i jemu, i sobie w takich sytuacjach? Intencją autorki tego poradnika – psychoterapeutki opiekującej się dziećmi i mamy dwóch dziewczynek – jest pokazać wysoką wrażliwość dziecka nie jako problem, a raczej jako szansę. Dziecko, a potem dorosły o ponadprzeciętnej wrażliwości może więc wiele zrobić dla ludzi i świata – zwracać uwagę, wskazywać drogę, kierować na właściwe tory. Najpierw jednak musi się nauczyć żyć ze swoim szczególnym darem, dowiedzieć się, jak z niego czerpać – dla dobra zarówno swojego, jak i innych.

Dzikie dziecko. Jak wspierać rozwój psychoruchowy dziecka w zgodzie z naturą

Leszek Naziemiec

Wydawnictwo Sensus

Przedstawione w książce pomysły mogą być stosowane przez rodziców – w domu, a także w żłobku, przedszkolu i pierwszych klasach szkoły podstawowej. Przydadzą się również terapeutom, którzy na co dzień pracują z maluchami, dbając o ich aparat ruchu. Żyjemy w warunkach diametralnie innych od tych, w których na świecie pojawił się nasz gatunek. Cywilizacja zmieniła sposób, w jaki opiekujemy się dziećmi. Umieszczamy je w różnego rodzaju nosidłach, fotelikach i bujakach, uczymy chodzić w butach, korygujemy postawę i sposób, w jaki chodzą czy siedzą. To wszystko wyrazy troski o najmłodszych, które jednak... nie zawsze są dla nich dobre – przekonuje Leszek Naziemiec, fizjoterapeuta i psycholog z 25-letnią praktyką, specjalizujący się w zaburzeniach rozwoju psychoruchowego u niemowląt i małych dzieci. Skorzystaj z jego rad!

Przypisy

    POZNAJ PUBLIKACJE Z NASZEJ KSIĘGARNI